دکتر پوست ، فوق تخصصی سرطان پوست

 • admin تاریخ شروع
 • به دنبال دکتر فوق تخصص پوست برای درمان سرطان پوست خود هستید ؟ ما آدرس و اسامی بهترین دکترها را دراینجا برای شما قرارداده ایم :

  سرطان پوست یا ملانوما

  سرطان پوست (که اغلب ان را ملانوما می نامند) تومور یا رشد سلول های غیر طبیعی بر روی پوست است که قسمت اعظمی از بدن را تشکیل می دهند.این تومور های پوست می تواند خوش خیم(غیر سرطانی) و یا بدخیم (سرطانی) باشند.در اینجا به ۳ نوع از سرطان پوست اشاره میکنیم.

  کارسینوم سلول بازال: رایج ترین نوع سرطان است. این به طور معمول در لایه سطحی پوست رخ می دهد.

  کارسینوم سلولی فلسی: دومین نوع شایع این سرطان است و این نوع سرطان همچنین در لایه های بیرونی پوست رشد می یابد.

  ملانوم بدخیم : جدی ترین نوع سرطان است، زیرا احتمال دارد زیر پوست گسترش یابد. این نوع سرطان می تواند برای زندگی تهدید کننده باشد:طبق امار، در این سال 10،000 نفر از ملانوم مردند.

  اگرچه سرطان پوست شایع ترین شکل سرطان است، ولی پوست شما دارای توانایی باورنکردنی برای بهبود و ترمیم است. سرطان پوست اغلب قابل درمان است، به خصوص اگر زود ان را تشخیص دهید. متخصصان سرطان پوست ما در درمانگاه های Milwaukee، Sheboygan، و در سراسر شرق ویسکانسین و شمال ایلینوی، مراقبت های دلسوزانه خود را ارائه می دهند.

  علائم سرطان پوست

  علائم سرطان پوست بسته به نوع سرطان پوستی که باعث ایجاد آنها شده است، متفاوت می باشد.
  skin-cancer-check.jpg

  کارسینوم سلول بازال : اغلب شبیه جوش کوچک، گنبد شکل و با رنگ مرواری به نظر میرسد.شما ممکن است عروق خونی را روی سطح پوست خود ببینید و در موارد دیگر، کارسینوم سلول بازال ممکن است شبیه به یک پلاک صورتی زخمی باشد که نمی توان ان را درمان کرد.

  کارسینوم سلولی فلسی : معمولا قرمز، و به شکل پوسته پوسته شدن به نظر میرسد و معمولا این علائم را روی پوستی که در معرض آفتاب قرار گرفته است، مشاهده خواهید کرد.

  ملانوم بدخیم : اغلب در اطراف خال های سیاه رشد می کنند. علائم ملانوم معمولی شامل یک خال سیاه دردناک است که باعث خارش یا خونریزی می شود،و یا یک خال سیاهی که از لحاظ رنگ یا اندازه تغییر شکل داده باشد.
  هنگام بررسی خالهای سیاه غیر معمولی، شما قانون "ABCDE" را به یاد داشته باشید:

  عدم تقارن : آیا هر طرفی از خال به شکلی متفاوتی است؟

  اطراف خال : آیا اطراف خال سفت یا تیره رنگ است؟

  رنگ: آیا خال ها به رنگ قهوه ای، سیاه، قهوهای مایل به قرمز، قرمز، سفید هستند؟

  قطر و ضخامت : آیا خال شما بزرگتر از نوک یک مداد است؟

  بزرگی: آیا خال شما از نظر اندازه بزرگتر شده است؟

  سیر تکاملی : ایا خال شما نسبت به خال های دیگر بدنتان از نظر اندازه و شکل و رنگ متفاوت است؟

  اگر به هر یک از این سوالات پاسخ «بله» دادید و یا اگر شما در مورد خال روی پوستتان مشکوک هستید ممکن است علائم اولیه سرطان پوست باشد بنابراین حتما با پزشک خود صحبت کنید.

  تشخیص سرطان پوست

  سرطان پوست با نمونه برداری از پوست تشخیص داده می شود که شامل برداشتن نمونه ای از بافت مشکوک برای آزمایش در یک میکروسکوپ می باشد. اگر سرطان پوست شما عمیق باشد یا اگر به سایر قسمت های بدن شما گسترش یافته باشد، ممکن است نیاز به آزمایش های بیشتری داشته باشید، از جمله یک بیوپسی گره لنفاوی محافظ، که نشان می دهد آیا ملانوم به گره های لنفاوی شما گسترش یافته است یا خیر. شما همچنین ممکن است نیاز به ازمایشات اشعه ایکس، CT، MRI، یا PET داشته باشید.

  درمان سرطان پوست

  اگر شما به سرطان پوست تشخیص داده شدید دکتر شما ارزیابی می کند که تومور در کدام قسمت پوست شما رشد کرده و تا چه میزان در بدن شما گسترش یافته است. هنگامی که میزان ان تعیین شد، پزشک شما می تواند یک طرح مخصوص شما برای درمان سرطان پوست ارایه کند.گاهی اوقات بیوپسی می تواند تمام بافت سرطانی را از بین ببرد و هیچ درمان دیگری لازم نیست هر چند، در اغلب موارد، شما باید ضایعه و بخشی از پوست غیرنرمال اطراف آن را بردارید.برداشتن قسمت غیر هنجار را می توان با استفاده از تکنیک های مختلف انجام داد: انجماد، سوزاندن و سوزاندن، دفع ادرار و پرتودرمانی. بعضی از این تکنیک ها می تواند در مطب دکتر شما، با استفاده از بی حسی موضعی انجام شود.

  سایر گزینه های درمانی سرطان پوست عبارتند از:

  جراحی میکروسکوپ Mohs: دکتر شما در این روش دقیقا بافت سرطانی را از بین میبرد.

  عمل جراحی: اگر رشد بیشتر کند ممکن است نیاز به جراحی گسترده تر برای از بین بردن ان می باشد. در بعضی موارد، ممکن است پزشک شما موادی استفاده کند تا ظاهر شما را بهتر کند.

  پرتو درمانی: این روش با استفاده از فن آوری بسیار پیشرفته برای از بین بردن سلول های سرطانی پوست یا جلوگیری از رشد آنها استفاده شده است.

  تابش پرتو خارجی: این معمولا برای درمان نوعی از ملانوم است که به سایر اعضای بدن گسترش یافته است.

  سلول های بنیادی: این درمان سیستم ایمنی بدن شما را تحریک می کند تا سلول های سرطانی را از بین می برد بدون اینکه به بافت سالم ضرری وارد کند.

  آزمایشات بالینی: اگر وضعیت سرطان ملانوم شما در مرحله 3 یا مرحله 4 قرار دارد، می توانید ازمایشات بالینی را انجام دهید- مطالعات تحقیقاتی که در آن دانشمندان درمان های جدید را ازمایش می کند

  پیش گیری از سرطان پوست

  پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست نسبت به سایر انواع سرطان آسان تر است با این حال تعداد مواردی که گزارش می شود همچنان در حال رشد است. در ایالات متحده، بیش از 3.5 میلیون نفر در هر سال به این سرطان تشخیص داده می شود و این سرطان نسبت به سرطان سینه، پروستات، ریه و کولون رایج تراست. کارشناسان پیش بینی می کنند که نفر1 از هر 5 آمریکایی در طول عمر خود سرطان پوست را تجربه می کند.

  افراد مبتلا به تمام رنگ و نژادهای پوست می توانند melanoma را در زندگی خود تجربه کنند اما با این حال، کسانی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، افرادی هستند که پوست روشن و چشم آبی دارند، کسانی که دچار افتاب سوختگی شدند و افرادی که تعداد زیادی لک و کک دارند. عوامل خطر دیگر شامل آفتاب سوختگی های قبلی، سابقه خانوادگی سرطان پوست، سیستم ایمنی ضعیف، زخم های پوستی ناشی از بیماری، قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس، دستگاه های برنز کننده و یا لامپ های خورشیدی یا ترکیبات سرطانی (مانند آرسنیک) می باشد.

  اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید به پوست آسیب می رساند و در طول زمان منجر به سرطان پوست می شود. بهترین راه برای محافظت ازخود این است که از قرار گرفتن در معرض تابش خورشید به صورت مکرر خودداری کنید. در اینجا نحوه پیشگیری از سرطان پوست را با اجتناب از خورشید نشان می دهد:

  • اجتناب از نور مستقیم خورشید برای مدت زمان طولانی، بویژه بین 10 صبح تا 4 صبح.
  • از کلاه لبه دار برای حفاظت از صورت و گوش استفاده کنید و برای سایر قسمت های بدن پیراهن و شلوار آستین بلند بپوشید.
  • از کرم ضد آفتاب (عامل محافظت از خورشید) از شماره 30 یا بالاتر استفاده کنید.
  • کرم های ضد آفتاب را 30 دقیقه قبل از اینکه بیرون می روید استفاده کنیدو در هنگام شنا یا عرق کردن مجددا ان را استعمال کنید.
  • از طریق عینک افتابی چشم هایتان را از نور فرابنفش محافظت کنید و سعی کنید از کرم ضد افتاب لب برای محافظت از لب خود استفاده کنید.
  • از دستگاه های برنزه کننده و یا لامپ های خورشیدی استفاده نکنید.