خطرات و اثرات روانی اهدای تخمک در زنان

 • dr.yavari تاریخ شروع
 • خطرات اهدای تخمک

  اثرات و عوارض ممکن است در طول روند درمان و پس ازانجام یک دوره IVF با تخمک های اهدا کننده به طرز قابل ملاحظه ای پایین تر از انتظار باشد.

  از آنجا که گیرندگان تخمک ، تحریک تخمدان و دریافت تخمک از تخمدانشان را تحمل نمی کنند ، در معرض خطرات این روش ها مانند : سندرم و تخریب تخمدان نیستند.

  داشتن حاملگی چندگانه خطر اصلی اهداء تخمک برای گیرندگان است. این حاملگی ممکن است زمانی رخ دهد که چندین جنین به رحم گیرنده منتقل شود ، زیرا این واقعیت که اهدا کننده زنان جوان هستند ، میزان موفقیت بارداری را افزایش می دهد.

  خطر حاملگی دوقلو یا اهدای تخمک

  کارشناسان توصیه می کنند که تعداد جنین ها را برای انتقال ، معمولا به بیش از 2 یا 3 برای انتقال در 2 تا 3 روز محدود نکنند. اگر جنین در روز 5 (بلستوسیست) انتقال یابد ، یک یا چند جنین منتقل می شود.

  استفاده از تخمک های اهدا کننده به این معنی است که مادر مورد نظر باید به DNA خود ، نه بگوید. برای بعضی از والدین مقابله با این ایده که بار های ژنتیکی خود را با فرزندان خود به اشتراک نگذارند ممکن است آسان و قابل پذیرش نباشد. به همین دلیل ، بسیاری از بیماران قبل از آن ، در طی و حتی پس از فرایند ، برای مقابله با آن نیاز به حمایت روانشناختی دارند.

  کسانی که تصمیم میگیرند که از طریق اهدای تخمک پدر و مادر بودن را تجربه کنند باید مطمئن باشند که معنای مادر بودن چیست. در این مفهوم ، مادری به عنوان تمایل به دیدن تولد فرزند ، همچنین ایجاد او ، آموزش و مراقبت از او وکنار گذاشتن بخش ژنتیکی تعریف شده است.

  رابطه اپی ژنتیک و اهدای تخمک چیست ؟

  اپی ژنتیک ، خصوصیات فیزیولوژیکی در کودک است که از عوامل محیطی حاصل می شود. چنین تغییراتی بر روی ژن ها تأثیر می گذارد.

  زنانی که از تخمک های اهدایی استفاده می کنند و از اینکه تخمک های ژنتیکی خود را با کودک به اشتراک نگذاشته اند پشیمان هستند ، باید بدانند که در دوران بارداری ، متابولیسم زنان باردار ممکن است بر روی الگوهای رفتاری آینده کودک تأثیر بگذارد.

  آیا کودکی که از تخمک های اهدایی متولد می شود به مادر شباهت دارد ؟

  توجه داشته باشید که اهدا کننده تخمک باید با گیرنده سازگار باشد ، به طوری که آن ها ویژگی های خاصی مانند : رنگ مو ، چشم و رنگ پوست ، قومیت ، قد و ... را به اشتراک می گذارد ، کودک متولد شده از تخمک های اهدایی ، ویژگی های فیزیکی خاصی را با او به اشتراک می گذارد.

  پیشنهاد ما به شما

  به منظور اهدای تخمک ، دریافت تخمک ، انجام IVF و همچنین مشاوره برای رفع ابهام هایی که در ذهن دارید با شماره تماس زیر ( خانم یاوری ) تماس بگیرید.

   
  آخرین ویرایش توسط مدیر