عوارض اهدای تخمک و ریسکهای احتمالی آن

 • dr.yavari تاریخ شروع
 • عواض اهدای تخمک

  قبل از آغاز چرخه اهدای تخمک، توصیه می شود كه اهداكنندگان تخمك به طور كامل درباره تمام خطرات و عوارض جانبی اهداء تخمک با پزشك صحبت كنند.

  خطرات و عوارض جانبی متعدد ، اما بی خطری وجود دارد که ممکن است با اهدای تخمک همراه باشد:

  خونریزی خفیف و در برخی ایجاد کبودی در محل سوزن.

  داروهای باروری : افزایش وزن متوسط، تغییرات خلقی، فشار معده، سردرد، واکنش های آلرژیک، سندرم تحریک بیش از حد تخمدان (OHSS) (احتمال 5٪ در هر دوره). در موارد بسیار نادر، هیپرستولاسیون می تواند منجر به بزرگ شدن تخمدان و افزایش حساسیت به تولید لخته های خون شود که مستلزم بستری شدن در بیمارستان است. در موارد بسیار نادر ممکن است منجر به ایجاد مایع در شکم یا ریه ها، نارسایی کلیه یا سکته شود. در موارد بسیار نادر، تخمدان هیپرهای تحریک شده بزرگ می شود.احتمال از دست دادن یک یا هر دو تخمدان وجود دارد. خطر ابتلا به هیپرستی مویی به حداقل می رسد ، در صورتی که فولیکول ها به صورت آسپیراسیون در انتقال تخمک در برنامه باشند. اگر بعد از مصرف داروهای باروری برای تحریک تخمدان، تصمیم به انتقال تخمک نداشته باشید خطر را افزایش داده اید. همچنین ممکن است یک اثر پایدار بر ارگانهای لگن شما، از جمله درد، عملکرد نامنظم قاعدگی یا اختلال باروری در آینده داشته باشید. در نهایت، ارتباط بین داروهای باروری و سرطان تخمدان پیش بینی اما ثابت نشده است.
  risk-egg-donation.jpg

  آنتی بیوتیک ها - واکنش آلرژیک ممکن است که در موارد نادر شدید باشد.

  انتقال تخمک تحت هدایت سونوگرافی - ناراحتی خفیف پس از این روش. عوارض احتمالی همچون: خونریزی، عفونت و آسیب به روده یا عروق خونی . در شرایط بسیار نادر، ممکن است جراحی برای آسیب به اندام های داخلی و یا کنترل خونریزی داخلی مهم (یعنی خونریزی) ضروری باشد. بیهوشی برای انتقال تخمک ضروری است. (خطرات مربوط به بیهوشی در طی مشاوره با متخصص بیهوشی توضیح داده می شود.) خطرات دیگری برای اهدای تخمک ها وجود دارد که در حال حاضر هنوز مشخص نشده است. از آنجایی که امکان دارد تمام تخمک های اهدا شده دارای مطلوبیت لازم نباشد، احتمال دارد که شما در هنگام مقاربت محافظت نشده ، در طول چرخه اهدای تخمک (ها) دخالت کنید.

  معاینات سونوگرافی - بدون خطر شناخته شده است.

  پیچ خوردگی - چرخاندن یک تخمدان بزرگ که موجب درد ناگهانی شدید شکم می شود. شروع درد در حین ورزش یا سایر حرکات تحریک کننده رایج است.

  تنش روانی - گاهی اوقات همراه با روش های تکنولوژی باروری کمک می کند.

  خطرات احتمالی طولانی مدت – هیچ تحقیقی ، به طور قطع ارتباطی بین اهدای تخمک و ناباروری، سرطان یا سایر مشکلات سلامت را در درازمدت نشان نداده است. از آنجایی که اهدای تخمک یک روش نسبتا جدید است، ما به این که در مورد اثرات دراز مدت اهدای تخمک در آینده، تحقیقات گسترده تر انجام داده و بیشتر بیاموزیم ،امیدواریم.

  عوارض اهدای تخمک
   
  آخرین ویرایش توسط مدیر

  موضوعات مشابه